Kadın Kadına Aramızda

10 Yaş Genç Gözükmek İçin Düzenli Seks Yapın

Seks vücutta başta mutluluk hormonları olmak üzere pek çok kimyasalı salgılatıyor. Örneğin haftada iki kez cinsel ilişki yaşamak bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.

Düzenli seks hayatı olanlarda bağışıklığı koruyan maddeler %30 daha fazla salgılanıyor. Kış aylarına girerken bu önemli bir bilgi!

Seks sayesinde hem seks hormonları hem de diğer hormonlar daha düzenli çalışıyor. Cinsellik kan dolaşımını hızlandırarak vücudun uç noktalarının daha iyi kanlanmasını sağlıyor. Seksin ağrıları hafifletme, stres hormonlarını azaltma gibi faydaları da var.

Kaliteli bir cinsellikte partnerler arasında bağlılık hormonu salgılanıyor. Bu sayede cinsellik çifti birbirine yaklaştırıyor. 3500 çift üzerinde yapılan bir çalışma haftada 3 kez cinsellik yaşayan çiftlerin, periyodik beraberlik yaşamayanlara göre yaklaşık 10 yıl daha genç gösterdiğini ortaya koydu. Yani genç gözükmenin yollarından biri mutlu bir seks yaşamı.

Üstelik seks size kilo da verdiriyor.Yayınlanan bir çalışmaya göre yaklaşık 20 dakikalık seks erkeklerde 100, kadınlarda 70 kalori harcatıyor. Bu da yaklaşık olarak erkeklerde dakikada 4, kadınlarda ise 3 kaloriye denk geliyor.

Tüm bu özellikleriyle seks en doğal antiaging yöntemi!

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.