Erkek Sağlığı Genel

PRP Tedavisi İle Penisi Canlandırın

PRP (Platelet rich plasma)  ya da trombositten zengin kan sıvısı son dönemde cinsel güç ve performans açısından kullanılan en yenilikçi tedavi yöntemi.   Penisi gençleştiriyor.Cinsel fonksiyonları destekliyor.

PRP (Platelet rich plasma)  ya da trombositten zengin kan sıvısı son dönemde cinsel güç ve performans açısından kullanılan en yenilikçi tedavi yöntemi.   Penisi gençleştiriyor.Cinsel fonksiyonları destekliyor.  En önemlisi penis büyütme ihtiyacı içinde olan erkeklerde çok başarılı sonuçlar veriyor.

PRP NEDİR?

Trombositler aslında vücudumuzda doğal olarak bulunan kan hücreleridir.  Bu hücreler normalde kan pıhtılaşmasında görev alırlar ve tamir işlevine yardımcı olurlar. PRP işte kanda doğal olarak bulunan bu hücrelerin yoğunlaştırılmış halidir.  Kanın santrifüj edilmesiyle elde edilen konsantre sıvı normalde kanda bulunan trombosit miktarın yaklaşık 2-4 katını içerir.Bu yoğun miktardaki trombositler hem tamir özellikleriyle hem de içerdikleri büyüme faktörleriyle dokuda ciddi bir yenilenme sağlar.  Hasarlı dokularda yeniden oluşma, hücre büyümesi, damar oluşumu, kollajen üretimi gibi etkiler görülür.  

PRP PENİSE HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Normal yaşlanma süreciyle beraber penisi destekleyen ve cinsel fonksiyonlar için gereken damar, sinir ve kas yapısında doğal bir yavaşlama olur.  Özellikle damar sertliği ile beraber penisin adale dokusundaki katılaşma peniste hacim kaybına yol açar.   Prp büyüme faktörü yardımıyla damar sinir ve adele dokusunu yenileme özelliği sağlayarak bu süreci tersine döndürüyor.  Kök hücreleri de uyardığı için penis büyüme özelliği gösteriyor. Penis büyütme yanında sertleşme sorunu, peniste eğrilik yaratan Peyronie hastalığı, pelvik ameliyatlar, kemoterapi veya radyoterapi sonrasında görülen fonksiyon azalmasında PRP uygulanabilir.  Özellikle damar sertliği, şeker hastalığı ve sigara kullanan erkeklerde PRP etki gösterir.  

PRP NASIL UYGULANIR?

PRP’de klinik ortamda kanınız alındıktan sonra laboratuar ortamında özel olarak güçlendirilmiş trombosit sıvısı elde ediliyor.   Ardından bu sıvı kısa süre içinde penise tatbik ediliyor.   İşlem sırasında penise yüzeysel anestezik bir krem ve solüsyon uygulanıyor. Genelde 2 hafta arayla uygulanan tedavi  ortalama 3 seans sürüyor. Bir kontrol dönemi ardından tekrar değerlendirme ve gerekirse tekrar uygulama yapılıyor.  İşlem öncesi ağır yemeklerden kaçınmak gerekiyor.  

PRP UYGULANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

PRP uygulamada özellikle hijyen koşulları, doktorun uzmanlığı ve kullanılan kitlerin kalitesi önemli.  İşlemin mutlaka klinik ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi şart.  PRP sıvısının penise doğru uygulanması için bu konuda uzman bir hekim gerekiyor.  Ayrıca PRP kitlerinin Sağlık bakanlığı ve Avrupa Birliği kurallarına uygun firmalardan seçildiğinden de emin olun.  Sağlıksız ortamlarda, işin uzmanı olmayan kişilerce, taklit kitlerle yapılan işlemlerden uzak durun.  

KİMLER PRP OLAMAZ?  

Kan sulandırıcı olan kişilerde PRP uygulanmıyor.  Kolesterol-trigliseriti yüksek olanlarda PRP’nin daha dikkatli ve uzun bir hazırlık ile hazırlanması gerekiyor.  

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.