Genel

Erken Boşalıyorsanız Bu Soruları Yanıtlayın

Erken boşalma 40 yaşın altındaki erkeklerde en sık görülen cinsel problemdir. Bu sağlık sorununda boşalma her iki tarafın da tatmin olmasını engelleyecek kadar kısa sürede meydana gelir.

Erken boşalma bazı erkeklerde vajinaya giriş sırasında ya da vajinaya girer girmez görülürken, bazı erkeklerde penise herhangi bir uyarı olmadan, yalnızca cinsel düşünceler bile dahi boşalmayı tetikleyebilmektedir.

Bu Soruları Yanıtlayın:
  • Ne kadar zamandır erken boşalıyorsunuz?
  • Erken boşalma sadece belli bir partnerle mi oluyor, yoksa genel olarak tüm cinsel partnerlerinizle bu sorunu yaşıyor musunuz?
  • Her cinsel beraberlikte erken boşalma sorunu yaşıyor musunuz?
  • Ne kadar sürede bir cinsel beraberlik yaşıyorsunuz?
  • Erken boşalmanın hayat ve cinselliğiniz üzerindeki etkileri nelerdir?
  • Erken boşalmayla birlikte sertleşme sorunu da yaşıyor musunuz?
  • Bir hastalığınız veya kullandığınız bir ilaç var mı?

Bu soruların cevaplarını bilmeniz doktorunuza yardımcı olacaktır. Bu ve bunun gibi sorularla erken boşalma şikayetinizi araştıran doktorunuz ardından yapacağı fizik muayene ile tanınızı koyacaktır.
Erken boşalma dönemsel olarak her erkekte meydana gelebilir. Ancak erken boşalıyorsanız altta yatan başka bir problem, fiziksel veya psikolojik bir risk faktörünüzün olabileceğini de bilmelisiniz. Bu nedenle vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmalı ve sorununun kökenini araştırmalısınız.

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.