Sağlıklı Yaşam

Farkındalık Kazanırken Biraz Şüphe İyidir

Herkes hayatına anlam arayışı içinde. Herkes yaşadıklarına, sıkıntılarına, “blokaj”larına bir sebep-mana katmak arzusunda. On yıl önce tüm kitaplar depresyon üzerineydi. Şimdi tüm kitaplar mutluluk üzerine.

Depresyon, endişe veya panik atak yaşamadığımızı düşünüyoruz. Peki neden mutsuz hissediyoruz? İşte bunu bulmak istiyoruz. Bunu bulmak için, kendimize dair farkındalığımızı geliştirmek için bir çok akım var. Bunları deniyoruz. Belki fark ediyoruz… ama gerçek dönüşümü yaşıyor muyuz?

Üstelik insan kendi kişilik bozukluğunu, kendi psikolojik durumunu da değerlendiremiyor. Ve belki siz reddetseniz de ciddi bir sorununuz var. Durup dururken neden mutsuz hissedesiniz?

Sonuçta belki henüz “farkındalık” yolculuğunun kendisi de başında olan birinin söylediklerini doğru kabul ediyoruz. “Terapi mi o da ne?”, “Of çok para kazanmak için yapıyorlar”, “Uzattıkça uzatıyorlar”. Değil mi? Oysa ne güzel git birkaç seminere aydınlan çık!

Sizden ricam şu: Lütfen ruh sağlığınızı da, akıl sağlınızı da, “enerjisel” sağlığınızı da psikoloji formasyonu olmayan kişilere emanet etmeyin. Biraz şüpheci olun. Biraz temkinli olun. Cahil cesareti gösterenlere karşı durun. Ameliyat olup olmayacağınıza cerrah karar verir ve ameliyatı yine cerrah yapar. Aynı şey akıl-ruh-beden bütünlüğünüzü etkileyen tüm “blokaj”larınız için de geçerli! Akımları öğrenin ama her şeyinizle teslim olmadan önce lütfen işin profesyonellerine kulak verin.

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.