Genel

Genç Erkekler De Performans Sorunu Yaşayabilir

Performans

Sertleşme sorununu bir tek yaşlılar yaşar diye bir inanış var. Oysa bu tamamen bir şehir efsanesi.

Son yıllarda hem yapılan çalışma sonuçlarında hem de klinik danışanlarımda giderek daha fazla sayıda genç erkeğin sertleşme sorunu ve performans kaybı yaşadığını görüyoruz.

Hızlı Yaşam Yoruyor

Modern yaşam içinde pek çok genç erkek hem ayakları üzerinde durmaya, hem aile geçindirmeye hem de kariyer hedeflerini gerçekleştirmeye uğraşıyor. İş-aile yaşamındaki sorumluluklar, ekonomik sıkıntılar, rekabet derken gençlerde stres seviyeleri yükseliyor. Depresif bir ruh hali, endişe hastalıkları hatta panik atak görülebiliyor. Pek çok erkek hayat streslerini yatak odasının kapısında bırakamıyor. Seks sıklığı azalıyor, hatta bazen yılda birkaç sefere iniyor. Cinsellikte konsantrasyon düşüyor. Cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunu başlayabiliyor. Erken boşalma sıklaşıyor.

Sorun Sadece Psikolojik Değil

Buradaki durum sadece psikolojik de değil. Stres hormonları testosteronu düşürüyor. Kötü beslenme, aşırı kilo, hareketsizlik, ofiste uzun süre oturularak geçirilen zaman, sigara içmek, akşamları yoğun tüketilen alkol seks hormonlarını altüst ediyor. Altta yatan başka bir hastalık, kullanılan ilaç da varsa cinsel güç kaybı artıyor. Penis damarları, sinirleri yaşlanmaya başlıyor. Bazen 30 yaşındaki bir erkeğin vücudunda 80 yaşındaki bir erkeğin hormon seviyesine rastlanıyor.

Performans Kaygısı Bağımlı Yapıyor

Pek çok genç hızlı bir seks hayatını benimsiyor. En hızlı şekilde en yüksek kalitede sertleşmeye ulaşmak, önsevişme yapmadan cinsel birlikteliğe geçmek, boşalıp hemen tekrar sertleşmek genç erkekler için ana cinsel hedefler. Bu şekilde seks yapan genç erkek bir kez cinsel başarısızlık yaşadığında morali ve cinsel özgüveni yerle bir oluyor. Böyle bir mahcubiyet yaşamamak için sertleşme ilaçları, boşalma hapları, bitkisel ürünler alınıyor. Bu ilaçlarla rahat bir seks yaşandığında genç erkek artık bu ilaçlar olmadan seks yapamaz hale geliyor.

Bizim Önerilerimiz

Kısacası sertleşme sorunu, erken boşalma, cinsel isteksizlik gibi cinsel sorunlar genç erkeklerde de görülüyor. Ve bu sorunların altında hem organik hem psikolojik nedenler olabiliyor. Bu nedenle devam eden cinsel sorunlarda problemi hemen psikolojik kabul etmemek, organik anlamda bir sıkıntı olup olmadığının anlaşılması için bir uzmana başvurmak gerekiyor. Hekime danışmadan hiçbir cinsel desteği veya ilacı kullanmamak, eşle yapıcı bir iletişim kurmak şart. Uyarılmaya, hazırlığa, zevke, ortak tatmine fırsat vermek, belli bir periyodiklikte giden seks sıklığı hedeflemek , sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve stresi yönetmek çok önemli.

hattatklinik.com/sertlesme-sorunu-tedavisi

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.