Çift Sağlığı

İyi Bir Cinsel Performans İçin Bunları Yapmayın!

Kendinize ütopik hedefler koymayın: Ulaşılması zor hedefler cinsel tatmini düşürür. Kadınların her seferinde kolaylıkla ve her pozisyonda orgazm olması ne kadar gerçekçi değilse erkeklerin de her defasında çok uzun süre boşalmadan, sertliği kaybetmeden, hatta gecede üç-dört kez performans göstermeniz zordur.

Tek sefer başarısızlığa odaklanmayın: Dönem dönem her erkek sertleşme sorunu yaşayabilir. Tek sefer bir başarısızlıkta hemen panik olmayın. Ancak sorununuz 1-2 aşkın süredir devam ediyorsa mutlaka yardım alın.

Hekime danışmadan ilaç kullanmayın: Her cinsel hap size göre değildir. Yan etki, komplikasyon yaşamamak ve en önemlisi cinsel gücü hepten kaybetmemek için siz siz olun, hekim önermeden ilaç almayın.

Sertleşme haplarını afrodizyak sanmayın: Sertleşme haplarının cinsel istek üzerinde bir etkisi yok. Bu haplar ancak cinsel istek olduğunda salgılanabiliyor ve sertleşmeyi sağlayan diğer maddelerin oluşumunu destekliyor.

Sürekli istek duymayı beklemeyin: Erkekler her zaman ve sürekli cinsel istek duymazlar. Hormonlar, hastalıklar, ilaçlar, duygular, düşünceler, ilişkiye dair nedenler, sigara-alkol kullanımı ve stres gibi birçok faktör cinsel isteği azaltabiliyor. Ancak sorun ısrarlı bir şekilde devam ediyorsa yardım alabilirsiniz.

Skora takılmayın: Cinsellik sadece rakamlardan oluşmuyor. Önemli olan fonksiyon anlamında sorun yaşamamak, iki taraflı keyif ve mutlu bir beraberlik yaşamak ve bunu tatmin hissiyle tamamlamaktır.

“Olsun Bitsin” Anlayışını Bırakın: Sertleşme sorunu ve erken boşalma gelişmemesi için eşinize uyarılması için gereken süreyi tanıyın. Özellikle yorgunsanız ve gün içinde yoğun stres yaşadıysanız bu süre uzayabilir.

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.