Genel

Seks Stresi Performansı Düşürüyor

seks endişeleri

Her erkeğin kabusu sekste başarısız olmak! Hele bir kez başarısızlık yaşandı mı, erkek kafasındaki endişe verici sesleri susturamıyor.  Bu sesler o kadar çoğalıyor ki, konsantre olmak, uyarılmak, sertleşmek ve boşalmayı kontrol etmek imkansız hale geliyor. Kısacası seks stresi erkeklerin seks gücünü baltalıyor.

Hedef: Erkeklik İspatı

Seks endişeleri nedeniyle erkek daha cinsellik düşünmeye başlandığı anda, asıl odaklanılan konu zevk almak ya da keyifli bir cinsellik yaşamak değil, ‘başarıya ulaşmak’ haline geliyor. Hedeflenen performanslar çoğu zaman erkeği stresli hale getiriyor.  Penis boyu-şekli, sertleşmenin ne kadar sürdüğü, bir gecede kaç kez gerçekleştiği, boşalma süresi hatta pozisyonlar erkeği daha da sıkıntıya sokuyor. Erkek başarısız olmaktan, utanmaktan, partneri karşısında mahcup olmaktan korkuyor. Hayal edilen cinsel performansa ulaşmak adeta erkekliğin ispatı haline geliyor. Oysa, seks stresini azaltmak için pozitif düşüncelere odaklanmanız mucize sonuçlar doğurabilir.

  • Öncelikle seks stresiyle kendi kendinize uzun süre baş etmeye çalışmayın.  Bu problem mutlaka yardım gerektiren bir sorundur. Bir uzmana ne kadar geç başvurursanız yaşadığınız cinsel sorunlar da o kadar komplike hale gelir.  En fazla 2 ay bekleyip yardım alın.
  • Seks stresine neyin yol açtığının bulunması önemlidir.  Eğer gerçekten altta yatan bir sertleşme sorunu, erken boşalma veya isteksizlik problemi varsa bu sorunların tedavi edilmesi seks stresinizi de hafifletecektir.  Bu nedenle gerekli tetkikleri yaptırın ve tedavinizi alın.
  • Seks stresinde erkeğin rahat şekilde ilişkiye girmesi için medikal tedaviler uygulanabiliyor.  Performans ilaçları, enjeksiyonlar, eksiklik varsa hormon takviyeleri hem fiziksel yönden hem de psikolojik yönden erkekleri rahatlatıyor. Ancak bu tedavilerin mümkün olduğunca kısa süre, hekim kontrolünde verilmesi önem taşıyor.
  • Seks stresinde kendi kendinize hiç bir ilacı kullanmayın.  Bilinçsizce kullanacağınız ilaçlar işe yaramazsa depresif olabilirsiniz.  İlaçlara psikolojik bağımlılık geliştirebilirsiniz. Veya yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.
  • Seks stresinde terapi desteğinin cinsel sorunlarda medikal tedaviye paralel yürütülmesi faydalı.  Sonuçta seks stresinin kendisi de cinsel sorunlara yol açıyor. Bu durumda seks stresini yok edecek çalışmalar ve ödevler alabilirsiniz.  Yanlış düşünceleri, inanışları değiştirmeniz olumsuz hislerinizi, stresinizi azaltacaktır.

Yazar hakkında

Hattat Klinik

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek size bir yandan metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, diğer yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.